Gasten in de pastorie
Omdat we er willen zijn voor elkaar
Toen de oorlog uitbrak in Oekraïne, waren er plekken nodig om vluchtelingen op te vangen. Parochianen kwamen bijeen om de pastorie in Wieringerwerf geschikt te maken voor deze opvang. Sinds die tijd vinden meerdere mensen hier hun tijdelijke veilige haven en rust,
in de hoop op vrede in hun thuisland.
Hoe het begon
Maart 2022
In maart 2022 kwam het idee om vluchtelingen uit Oekraïne in de pastorie te huisvesten. Met een groep vrijwilligers werd de pastorie schoongemaakt, geverfd en behangen waar nodig en ingericht met spullen die vrijwilligers op marktplaats hadden gevonden en opgehaald. Dit alles gebeurde in 1 week, waarna het sein, we zijn klaar, is gegeven naar de gemeente. De volgende dag kwam er een bus met mensen deze kant op. We hadden aangegeven dat we alleen vrouwen en kinderen wilden. We kregen 16 vrouwen en kinderen in de pastorie. Families kwamen bij elkaar op de kamer, we hadden bv twee schoonzussen die met 3 kleine kinderen op een kamer en een kleine slaapkamer kwamen te wonen. Iedere familie had een eigen kamer, gezamenlijk gebruik van 2 huiskamers en een keuken, ook de wasmachine en de droger moesten ze delen.
Op dit moment wonen er 10 mensen waaronder 3 kinderen. Ze zijn blij met de steun die ze hier krijgen. De vrouwen werken en de kinderen gaan naar school. In de weekenden wordt het huis schoongemaakt en natuurlijk is er dan tijd voor ontspanning.